Case Study: Jak využít chatbota ke generování leadů

Chatbot je skvělý nástroj sloužící nejen k moderování nejčastěji kladených otázek na Facebooku, ale také ke zvyšování zapojení mezi našimi odběrateli. Funkce a možnosti jeho využití jsme podrobně popsali v předchozích textech. Dnes pro vás máme připravený příklad efektivní kampaně na Messengeru, která nám umožnila získat za den 442 odběratelů newsletteru.
Zveřejněno 11/08/2020

Koncem února jsme pro jednoho ze svých klíčových klientů – obchodní centrum Magnolia Park ve Vratislavi – spustili chatbota, jehož základním úkolem je odpovídat na nejčastěji kladené otázky, jako je otevírací doba, dostupné prodejny nebo aktuální slevy. Už na samotném počátku jsme však chtěli, aby se uživatelé s tímto nástrojem seznámili a mohli intuitivně a svobodně používat jeho výhody.

Na paměti jsme měli i jiný cíl určený klientům – rozšíření databáze odběratelů newsletteru. Profil se každý den těší velké oblibě a sympatie obyvatel Vratislavi vůči centru je viditelná v každodenní komunikaci. Samotné centrum často zapojuje do dialogu i své klienty a organizuje soutěže a aktivační akce.

Náš cíl: zapojit uživatele a budovat důvěru

Díky dokonalé spolupráci s nájemci jsme pro potřeby kampaně dostali 100 lístků do kina Helios. Připravili jsme jednoduchý mechanismus spojující všechny dříve určené cíle:

  • seznámení uživatelů s funkcemi chatbota,
  • rozšíření databáze newsletteru,
  • udržení zapojení uživatelů na uspokojivé úrovni,
  • propagace a motivace zákazníků k návštěvě centra.
  • );

Jak na to?

Mechanismus přihlašování do newsletteru byl velice jednoduchý: vyhrálo prvních 100 lidí, kteří si vybrali možnost newsletteru v chatbotu a uvedli svou e-mailovou adresu. Soutěž trvala jeden den. Následující den byl každý, kdo se akce zúčastnil, elektronicky informován o výsledcích soutěže a chatbot mu připomněl, aby se podíval do svého e-mailu a zjistil, jestli vyhrál.

Výsledky

  • Soutěžní příspěvek vidělo 30 373 lidí a 1 242 provedlo i další aktivitu.
  • Zásoba soutěžních lístků zmizela za 30 minut.
  • Po hodině trvání akce jsme měli shromážděno 243 e-mailových adres.
  • Za den to bylo 442 nových adres do databáze.

Při vyhodnocení akce jsme také zjistili, že uživatelé jsou již dokonale obeznámeni s mechanismem činnosti chatbotů a umí je odlišit od moderátora. Jen málo lidí (asi 25) potřebovalo pomoc při přihlašování. Úroveň zapojení uživatelů v pozdější komunikaci na profilu vzrostla ve srovnání se stejným obdobím o 8 %.

Pomůžeme i vaší značce

Pokud hledáte efektivní řešení, jehož úkolem je spojení několika obchodních cílů, napište nám (info@skivak.cz). Určitě najdeme uspokojivé řešení i pro vás.

Autor

Jak to děláme
s cookies?

Tyto stránky používají cookies pro statistické a reklamní účely, a tak vůbec, aby fungovaly.

Můžete se s tím buď smířit nebo nám koláčky zakázat. Všechno o nich se dozvíte v našich Podmínkách ochrany osobních údajů.